top of page

Uzmanlarımız

uMUTLU Psikoloji Psikolojik Hizmetler Merkezi

uMUTLU Psikoloji | Uzman Psikolog Melis Ünübol İzmir Alsancak

Melis Ünübol
Klinik Psikolog

Çocuk - Ergen \ Anne - Baba

Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü

2004-2008

Hacettepe Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı (MS)

2009-2011

New York Üniversitesi (NYU), ‘Çocuk ve Aile Terapisi’ Yüksek Lisans Sonrası Programı

2012-2013

Hacettepe Üniversitesi, Klinik Psikoloji Doktora Programı (PhD)

2013 – tez aşamasında devam etmekte

  • in

2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Bir yıl süre ile İzmir’de farklı merkezlerde çocuk ve ergen psikolojisi üzerine staj çalışmalarını yürüttü. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başladı ve 2011 yılında uzmanlığını tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimi boyunca, Bilişsel Davranışçı yönelimli terapi ve süpervizyon eğitimlerini tamamladı. Hacettepe Tıp Fakültesi Psikiyatri Servisi ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları anabilim dalında klinik psikoloji stajlarını tamamladı. Yüksek lisans tezinde Türkiye’deki çocuk, yetişkin ve yaşlı bireylerdeki ebeveyn kabul reddi ve psikolojik uyumunun incelenmesi üzerine çalıştı.

2010 – 2011 yılları arasında, Ankara İlgi Özel Eğitim Merkezi’nde çalıştı. Bu merkezde, yaygın gelişimsel bozukluğu olan çocuklar ile oyun becerilerinin geliştirilmesi alanında çalıştı ve çocukların anne-babalarına psikolojik danışmanlık hizmeti verdi.

 

2012 - 2013 yılları arasında, Amerika’da New York Üniversitesi’nde bir yıllık Çocuk ve Aile Terapisi Programı’nı tamamladı. Eş zamanlı olarak New York’ da Touro College, Nazareth College gibi farklı üniversitelerde aldığı dersler kapsamında, Amerika Oyun Terapileri Derneği onaylı Oyun Terapisi Eğitimi’nin teorik kısmını tamamladı. Yönlendirilmemiş oyun terapisi eğitimleri ve Theraplay eğitimlerine 2014 yılından itibaren Türkiye’de devam etti. Halen, Amerika Oyun Terapileri Derneği onaylı oyun terapisti sertifikasyonu sürecinde süpervizyon aşamasında çalışmalarına devam etmektedir.

2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programı’na başladı. Doktora eğitimi sürecinde, çocuk ve ergenlerde oyun terapisi yönelimli terapi ve süpervizyon eğitimlerine devam etti. Akademik çalışmalarına, tez aşamasında devam etmektedir. Dikkat eksikliği olan çocukların yürütücü işlev becerilerini geliştirmeye yönelik olan tez çalışmasına halen devam etmektedir.

2015 yılında, uMUTLU Psikolojik Hizmetler Merkezi’ni kurdu. Bu merkezde klinik psikolog olarak, çocuk, ergen ve ebeveynler ile çalışmaya başladı. 2016' da İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim üyesi görevi kapsamında, Psikoloji Lisans Bölümü'nde dersler verdi. Halen, uMUTLU Psikolojik Hizmetler Merkezi’nde hizmet vermeye devam etmektedir. 

1
2

Esin Salahur
Klinik Psikolog

Bireysel \ Çift \ Cinsel Terapi

Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü

2003-2007

Hacettepe Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı (MS)

2007-2010

uMUTLU Psikoloji | Uzman Psikolog Esin Çelik İzmir Alsancak
  • in

İzmir doğumludur. Liseyi Bornova Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Lisans eğitimini, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okumuş ve ardından yüksek lisansına Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programında başlamış ve tamamlamıştır. Yüksek lisans tezinde ebeveyn tutumları, yetişkinlik dönemindeki yakın ilişki biçimleri ve depresif belirtiler arasındaki bağlantıları incelemiştir. Eğitimi süresince Hacettepe Üniversitesi yetişkin psikiyatri ve Hacettepe Üniversitesi çocuk-ergen ruh sağlığı birimlerinde staj yapmıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında Hacettepe Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarı (HÜ-PAL) bünyesinde yürütülen bilimsel çalışmalarda görev almıştır. Ayrıca Ankara’da bir özel eğitim merkezinde, zihinsel engelli çocukları olan anne-babalara psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir.

Profesyonel iş hayatına İstanbul’da, Avita Çalışan Destek Hizmetleri bünyesinde, klinik psikolog olarak görev alarak başlamıştır. Burada, anlaşmalı olunan kurumların çalışanlarına psikolojik destek hizmeti ve psikolojide güncel konularda seminerler vermiştir. Ayrıca psiko-sosyal destek çalışmalarında yer almıştır. Ardından Memorial Şişli Hastanesi’nde klinik psikolog olarak çalışmış, yetişkin ve çift danışanlarla görüşmeler gerçekleştirmiştir. 2012 yılında İzmir’e taşınmış ve Prof. Dr. Baybars Veznedaroğlu’nun özel muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Yüksek lisans eğitiminin ardından 2 yıl sürmüş olan çift terapisi eğitimini İstanbul’da İlişki Psikoterapileri Enstitüsü’nde almıştır. Daha sonrasında İzmir’de İskender Savaşır ve Zeynep Atbaşoğlu’nun yürüttüğü Psikanalize Giriş Seminerleri’ ni tamamlamıştır. Bu seminerlerin ardından rüya yorumlamaları grup çalışmasına 1 yıl katılmıştır. Ardından İskender Savaşır ile birlikte sürdürülen rüya yorumlamaları grup çalışmasında ko-terapistlik yapmıştır. Çiftlerle çalışmaları doğrultusunda cinsel terapi konusunda uzmanlaşmaya karar vermiş ve Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği'nin (CETAD) vermiş olduğu cinsel terapi eğitimini tamamlamıştır.

Esin Salahur, uMUTLU Psikolojik Hizmetler Merkezi’nde klinik psikolog olarak yetişkin bireyler ve çiftlerle çalışmalarını sürdürmektedir.

bottom of page